Mesfushori francez Tiemoue Bakayoko është shumë pranë rikthimit te Milani, skuadër në të cilën luajti plot 42 ndeshje në sezonin 2018-2019, kur u huazua nga londinezët e Chelseat, që kanë edhe pronësinë e kartonit të tij.

Futbollisti 26-vjeçar është rikthyer në Londër, pasi i ka përfunduar huazimi te Monaco, por nuk do të qëndrojë gjatë në kryeqytetin anglez, pasi nuk bën pjesë në planet e trajnerit Franck Lampard dhe po kërkon për një tjetër sistemim.

Sipas mediave italiane, agjentët e mesfushorit kanë folur me Maldinin e Massarën dhe kanë rënë dakord që të ulin pagën në 3 milionë euro për sezon, me qëllim që Bakayoko të riveshë fanellën kuqezi, ndërsa tani po negociohet me Chelsean.

Londinezët kërkojnë 20 milionë euro për kartonin e mesfushorit francez, ndërsa Milani ka ofruar huazim me detyrim blerjeje verën e ardhshme, për një shifër maksimale prej 15 milionë eurosh dhe nuk ka ndërmend të paguajë më shumë.