Mesfushori i Chelsea, Tiemoue Bakayoku ka nisur bisedimet me PSG.

I huazuari këtë stinor tek Monaco, Bakayoko është i detyruar të rikthehet në Londër, pasi që stinori në Francë ka përfunduar para kohe për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Monaco nuk dëshiron ta blejtë kartonin e plotë të lojtarit, ndërsa raportohet se mesfushori është objektivi kryesor i PSG-së.

Sipas asaj që raporton Le 10 Sport, përfaqësuesit e Bakayoko kanë qenë në kontakt tash e sa ditë me Leonardon, dhe lojtarit duket se është pajtuar me kushtet e ofruara nga PSG.