Në mesin e tyre që reaguan pas vdekjes së Diego Armando Maradonna, assesi nuk mund të mungonte sulmuesi argjentinas, Lionel Messi.

Messi ka thënë se përkundër vdekjes, Maradona nuk largohet nga sepse ai është i përjetshëm.

“Një ditë shumë e trishtuar për të gjithë argjentinasit dhe futbollin. Ai na la por nuk largohet, sepse Diego është i përjetshëm.” Unë i kujtoj të gjitha momentet e bukura të jetuara me të dhe doja të shprehja ngushëllimet për të gjithë familjen dhe miqtë e tij. U PREHSH NË PAQE”, ka shkruar Messi në Facebook.

Un día muy triste para todos los argentinos y para el fútbol. Nos deja pero no se va, porque el Diego es eterno.

Me…

Posted by Leo Messi on Wednesday, November 25, 2020

Diego Maradona ka vdekur sot në moshën 60 vjeçare pasi pësoi një arrest kardiak./21Media