Tebas ka thënë se Cristiano Ronaldo dhe Neymar nuk janë aq të rëndësishëm për La Ligën sa është Lionel Messi

Tebas ka thënë se Cristiano Ronaldo dhe Neymar nuk janë aq të rëndësishëm për La Ligën sa është Lionel Messi

Është përfolur për një rikthim të mundshëm të Neymar në Spanjë. Ylli brazilian nuk ishte pjesë e skuadrës për tri ndeshjet e para të PSGs në Ligue 1, transmeton rtv21.tv

Një rikthim tek Barcelona mund të ndodh, sidomos pas largimit të Philippe Coutinho drejt Bayernit.

“Po, sigurisht do të më pëlqente që Neymar të rikthehet. Ai është një ndër lojtarët më të mirë në botë”, tha presidenti i La ligës, Javier Tebas për Marca. Më pas ai shtoi se me ardhjen e Neymarit do të rritet shikueshmëria e La Ligës, por Messi është më i rëndësishëm për imazhin e saj./21Media