Ming Lockhart-Stephens, tani 56 vjeç, akuzohet për prekje të pahijshme të djalit nën moshë mbi tre vjet ndërsa punonte në një shkollë në jug të Devon.

Gjykata e Plymouth Crown dëgjoi se ajo e inkurajonte atë të kryente veprime seksuale ndaj saj në shtëpinë e tij dhe në një rast në një park makinash.

Tani i rritur, ai i tha policisë dy vjet më parë se ishte ‘pastruar’ dhe abuzuar seksualisht nga ajo, përcjell portali rtv21.tv

Prokurorja Heather Hope tha: Ajo po përdorte pozicionin e saj për ta zbukuruar atë për kënaqësinë e saj seksuale.

Lockhart-Stephens, nga Avonwick, Devon, mohon katër akuza të aktivitetit seksual me një fëmijë midis shkurtit 2010 dhe shkurtit 2013.

Ajo gjithashtu mohon dy akuza për nxitje të një fëmije në aktivitet seksual gjatë së njëjtës periudhë.

Ajo mohon që të ketë ndodhur ndonjë aktivitet seksual midis saj dhe ish-nxënësit, i cili nuk mund të përmendet për arsye ligjore.

Mis Hope tha se i pandehuri u miqësua me babanë e djalit dhe ajo shkëmbeu mesazhe flirtuese dhe seksuale me djalin.

Gjykata dëgjoi se ata kryenin veprime të ndryshme seksuale pa marrëdhënie të plota në shtëpinë e tij.

Mis Hope tha: ‘Ajo i tha atij që në moshën 16 vjeç nëse ai nuk do të kishte një të dashur, ajo do të bënte seks me të.’

Gjyqi në Plymouth Crown Court vazhdon./21Media