Futbollisti i njohur, Mesut Ozil dhe aktorja turke Amine Gulse në muajin mars të vitit 2020 janë bërë prindër për herë të parë. Çifti janë bekuar me një vajzë të cilën e pagëzuan me emrin Eda

Çifti  ka vendosur që mos ta shfaq vajzën në rrjetet sociale deri mbrëmë, në natën kur u festua viti i ri 2021.

Mesuti ishte ai e cili në rrjetet sociale publikoi një imazh të ëmbël me Aminen dhe vogëlushen e tyre. Kjo fotografi pranoi komente të shumta nga fansat e dyshes së njohur./21Media