kryetrajneri i Gjilanit, Gentian Mezani dhe gjashtë futbollistë nga Shqipëria, tash e një javë ishin duke qëndruar të karantinuar në Qendrën Studentore në Prishtinë.

Bëhet se ditur se sot kanë marr testet dhe kanë dal të gjithë negativ, përderisa janë liruar nga karantina, për ta vazhduar në shtëpi.

“Sot, futbollistët tanë Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoart Jonuzi, Sebino Plaku, Franc Veliu dhe kryetrajneri Gentian Mezani, kanë kryer testet për COVID-19 dhe të cilët të gjithë kanë rezultuar negativ”, thuhet në njoftimin e klubit,

Gjithashtu njoftohet se dje në Maqedoni dhe Mal të Zi, kanë rezultuar negativ edhe futbollistët, Muhamed Useini dhe Darko Nikaç. /21Media

NJOFTIMSot, futbollistët tanë Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoart Jonuzi, Sebino Plaku, Franc Veliu dhe…

Gepostet von SC Gjilani am Donnerstag, 21. Mai 2020