Lille dhe Milan kanë ndarë pikët në debin e mbrëmjes në Ligën e Evropës, duke barazuar 1:1.

Samu Castillejo në fillim të pjesës së dytë e kaloi në epërsi 0-1 Milanin.

‘Rossonerët’ nuk arritën të ruajnë këtë epërsi, pasi vendasit barazuan me anë të Jonathan Bamba, në minutën e 65’.