Milan ka zyrtarizuar blerjen e Ismael Bennacer

Milan ka zyrtarizuar blerjen e Ismael Bennacer

Rosonerët kanë blerë lojtarin i cili vitin e kaluar mbrojti ngjyrat e Empolit për 16 milionë euro.

21 vjeçari u largua menjëherë nga Empoli, pasi skuadra ra në Serie B.

Kujtojmë që Bennacer fitoi kupën e Afrikës me Algjerinë dhe u shpall lojtari më i mirë i turneut.