Milani ka fituar me rezultat të thellë 3-0 ndeshjen ndaj Cagliarit në kuadër të javës së fundit të sezonit 2019/20 në Serie A.

Me këtë fitore Milani e ka mbyllur sezonin e Serie A dhe kanë arritur të sigurojnë një vend që i dërgon në Ligën e Evropës.

Milani mbyll sezonin në vendin e gjashtë me 66 pikë, ndërsa Cagliari përfundoi i 13-ti me 45 pikë