AC Milan është treguar skuadër e fortë për SPAL

AC Milan është treguar skuadër e fortë për SPAL

‘Rossonerët’ e kanë mposhtur në udhëtim SPAL-in, me rezultat 0-4, të shtunën në kuadër të Serisë A, raporton KosovaPress.Të përzgjedhurit e Genaro Gatusso-s, treguan paraqitje mjaft të mirë, duke marrë tri pikë të mëdha nga ky udhëtim në rrugën për të siguruar një vend që çon në Kupat Evropiane.
Cutrone (2’,65’) nga penalltia, Biglia (73’) dhe Borini (90’), shënuan për fitoren e milanistëve të cilët tani kanë 38 pikë dhe gjenden në vendin e shtatë, kurse, SPAL renditet e 18-ta me 17 pikë të grumbulluara.

Cutrone (2’,65’) nga penalltia, Biglia (73’) dhe Borini (90’), shënuan për fitoren e milanistëve të cilët tani kanë 38 pikë dhe gjenden në vendin e shtatë, kurse, SPAL renditet e 18-ta me 17 pikë të grumbulluara.