Barazimi i Interit me Napolin javën e kaluar i ka dhënë sado pak shpres Milanit për t’u ri-futur në luftën për titull në Serie-A.

Skuadra e Stefano Piolit luan sonte ndaj Sassuolos nga ora 18:30 në “San Siro” dhe me një fitore eventuale do t’i ofrohej Interit në vetëm gjashtë pikë, së paku përkohësisht.

Këto janë formacionet zyrtare:

Milan: G. Donnarumma; Calabria, Kjaer, Tomori, Dalot; Kessiè, Meitè; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Leao.

Sassuolo: Consigli, Kyriankopoluis, Ferrari, Marlon, Muldur, Obiang, Djuricic, Locatelli, Berardi, Defrel, Boga.