Milani nuk është i gatshëm të shesë mesfushorin Hakan Calhanoglu në janar, edhe nëse ai nuk do të rinovojë kontratën e tij në San Siro.

Përfaqësuesi i Turqisë e ka vendosur veten si një lojtar kryesor nën urdhrat e trajnerit Stefano Pioli dhe mesfushori ka qenë i lidhur me një largim nga klubi.

Sipas Gazetta dello Sport, Milani është i gatshëm ta mbajë atë në klub deri në verë dhe nuk është i interesuar të pranojë oferta gjatë dimrit.