Aplikantët duhet të jenë gra beqare të moshës mbi 20 vjeçare

Aplikantët duhet të jenë gra beqare të moshës mbi 20 vjeçare

Një miliarder japonez po kërkon një të dashur të bashkohet me të në një udhëtim në Hënë.

Kërkimi i Yusaku Maezawa për një femër, për ta shoqëruar atë në udhëtimin e tij, do të jetë subjekt i një programi të ri dokumentar.

Sipërmarrësi 44 vjeçar, do të fluturojë rreth Hënës në vitin 2023 si pasagjeri i parë privat me SpaceX të Elon Musk, transmeton rtv21.tv.

Maezawa, i cili kohët e fundit u nda nga e dashura 27 vjeçare aktorja Ayame Goriki, tha se dëshironte të gjente një partnere “jete” për të thirrur për “dashurinë dhe paqen e tyre botërore nga hapësirën e jashtme”.

Dokumentari, i titulluar “Dashnorët e Hënës së plotë”, do të transmetohet në AbemaTV.

Aplikantët “duhet të jenë të interesuar të hyjnë në hapësirë dhe të jenë në gjendje të marrin pjesë në përgatitjen për të” dhe “të jenë dikush që dëshiron paqen botërore”.

Afati i fundit për aplikime është 17 janari dhe Maezawa do të zgjedh partneren e tij deri në fund të muajit mars.

Dokumentari është lëvizja e fundit e profilit të lartë nga miliarderi, i cili po u jep edhe 1 miliard jen ndjekësve të tij në Twitter në një përpjekje për të ndezur debate në Japoni në lidhje me meritat e idesë së të ardhurave themelore./21Media