Mjafton t'i keni tri produkte

Mjafton t’i keni tri produkte

Dave Asprey është themeluesi i markës kulti amerikane të kafesë Bulletproof. Ai e quan veten biohacker pasi përdor shkencën dhe teknologjinë për të përmirësuar shëndetin e njerëzve.

Ai ka zbuluar se me ndihmën e një përbërsi që i shtoi kafesë, kishte humbur 45 kilogramë! Këtë zbulim ai e ka bërë gjatë udhëtimit të tij në në Tibet në vitin 2004.

Mjafton të blini tri produkte: Kafe të zezë, gjalpë dhe vaj arra kokosi. Nëse i përzieni së bashku këta tre përbërsa ai pretendon se mund të ndihmojë në përmirësimin e shëndetit fizik dhe mendor të një personi.

Sipas tij, kur do ta përzieni cilësinë e kafenesë me kremin e duhur, do të merrni një pije të pabesueshme që do të zvogëlojë urinë tuaj dhe dëshirën për ëmbëlsira, do ta ushqeni trurin tuaj dhe do t’ju ndihmojë të dobësoheni. Gjithashtu do të përmirësojë fokusin dhe aftësinë tuaj.

Nëse e pini këtë kafe në mëngjes, do të stabilizoni sheqerin tuaj në gjak. Për një efekt edhe më të mirë shtoni disa antioksidantë në efektin e detoksifikimit. Shafrani dhe vanilja janë zgjedhje ideale që do të përmirësojë shijen dhe do të ketë një efekt të mirë shëndetësor./oranews