Milot Rashica, pritet të jetë mungesa e madhe e Dardanëve për dy ndeshjet ndaj Moldavisë dhe Greqisë.

Është vet klubi gjerman i Rashicës, Werder Bremen që ka konfirmuar mungesën e tij në këto dy ndeshje që pritet të zhvillohen në muajin shtator.

Treshja Tahith Chong, Milot Rashica dhe Milos Veljkovic nuk do t’i bashkohen ekipeve të tyre kombëtare për të shmangur karantinës pas kthimit”, ka shkruar Werderi në Twitter./21Media