Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias viziton sot Kosovën. Kryediplomati grek arrin në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në orën 9:00. Ndërsa pritet nga Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj – Stublla.

Para aterrimit të aeroplanit që sjell ministrin grek, kryediplomatja kosovare Haradinaj – Stublla do të ketë një prononcim të shkurtër për media.

Në ora 9:30 ministri grek do të pritet nga kryeministri, Avdullah Hoti, ndërsa në ora 11:00 do të pritet nga ministrja e Jashtme Haradinaj – Stublla.