Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë sot viziton Kosovën

 

Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi do ta vizitojë sot Kosovën, ku do të pritet në takim nga homologu i tij kosovar Armend Mehaj.

Takimi do të fillojë në ora 10:30 në Ministrinë e Mbrojtjes dhe më pas do të ketë deklaratë për media, njofton Ministria e Mbrojtjes e Kosovës.

Pas takimit do të ketë edhe konferencë për media të të dy ministrave.

“Ministrinë e Mbrojtjes të Republikës së Shqipërisë Niko Peleshi do ta pres Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës Armend Mehaj me stafin e lartë të Ministrisë dhe FSK-së”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes në Kosovë.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button