Kështue dukej çifti para një dekade

Kështue dukej çifti para një dekade

Çifti i njohur i skenës muzikore shqiptare, Miriam Cani dhe Alban Skenderaj janë shumë të dashur për publikun shqiptarë. Dyshja ka disa vite që janë në lidhje dashurie dhe kanë edhe dy fëmijë.

Që të dy artistët janë aktiv në rrjetet sociale, në të cilat postojnë imazhe nga përditshmëria e tyre. Miriami është ajo e  cila mbrëmë u tregua nostalgjike kohën e shkruar, ajo në Instagram publikoi njå fotografi së bashku me Albanin të shkrepur një dekadë më parë.

 

View this post on Instagram

 

13 vite më parë .. Të dua ❤️

A post shared by Miriam Cani (@miriamcani) on

 “Duamë” mban titullin bashkëpunimi i fundit i tyre. Në fund të Këtij videoklipi çfiti kanë vendosur ta shfaqin edhe një pjesë nga kurorëzimi i tyre. Për tekstin e kësaj kënge është përkujdesur vet Albani, dhe i gjithë teksti është dedikm për dashurinë e madhe që ata e kanë për njëri-tjetrin. Kënga është publikuar në muajin maj të vitit të kaluar dhe është pëlqyer mjaft shumë nga publiku,  në kanalin YouTube numëron mbi 19 milionë klikime. /21Media