Me 67 vota pro dhe 1 abstenim Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Ligjin për Buxhetin.

Seanca është ndërprerë të premten ndërprerë pas tentim sulmit ndaj kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, nga deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj./21Media