Kosova ka kaluar me shumë sukses testin e organizimit ndërkombëtar

Kosova ka kaluar me shumë sukses testin e organizimit ndërkombëtar

Kualifikimi i Përfaqësueses U21 dhe organizimi i IHF Tropfy, vlerësohen lartë nga Federata Ndërkombëtare e Hendbollit.

Presidenti i IHF-së, Hasan Mustafa i ka dërguar letër urimi kreut të FHK-së, Eugen Saraçinit./21Media