Nuk rekomandohet

Nuk rekomandohet

Nëse hani shumë mish mund të keni probleme me veshkët, sepse proteinat shtazore janë shumë të vështira për metabolizmin.

Një dietë e pasur me proteina shtazore gjithashtu mund të çojë në zhvillimin e gurëve në veshka. Mishi ka sasi të larta purinash që stimulojnë prodhimin e acidit urik, i cili është një nga shkaqet e zakonshme të gurëve në veshka, transmeton rtv21.tv

Në vend të kësaj, ju mund të hani më shumë perime dhe arra, sepse kështu ju mund t’i fitoni proteinat që i duhen trupit tuaj./21Media