Pasi u emërua si pjesë e klasës së saj më të larmishme të thirrjeve të hedhjes së hapur, një modele 56-vjeçare ka bërë debutimin e saj në rroba banjo këtë javë.

Kathy Jacobs u emërua si një nga gjashtë zgjedhjet e fundit për vitin 2020 #SISwimSearch në shkurt.

“Unë jam aq mirënjohës sa ata morën si një shans për mua,” tha ajo. “Dy gjëra që nuk mund të ndryshosh për veten tënde janë sa vjeç dhe sa i gjatë je”.

Por, Kathy është sigurisht më e vjetër se modelja mesatare e rrobave të banjës, dhe ishte e para që eci në pistën për një revistë në korrikun e kaluar.

Në tetor, revista e përfshiu atë në një listë prej 17 finalistesh për kërkimin e modelit të saj të rrobave të banjës, duke vënë në pah një varg femrash seksi, përfshirë gra me madhësi plus dhe një model tullac. Kjo u ngushtua në gjashtë në fillim të këtij viti, duke çuar në qëndrimin e Kathy në numrin e ri.

Modelja shpreson që paraqitja e saj të ndihmojë në ndryshimin e pikëpamjeve të bukurisë nga lexuesit.

“Kështu që shumë prej nesh ndjehen të tmerrshëm me veten kur arrijmë 50. Shpresoj që gratë e tjera që kanë frikë të ndjekin ëndrrat e tyre, të hedhin një vështrim tek unë dhe të thonë: “Hej, nëse ajo e bëri këtë në moshën 56 vjeç, unë mund ta bëj këtë pa marrë parasysh sa vjeç jam”, u shpreh ajo.

Jacobs nuk është trembur të pozojë në rroba banje apo të brendshme femrash.

Ajo gjithashtu ka qenë në një video muzikore Green Day dhe ka bërë fushata për Beauty Blender, Bissy Sëim dhe NuMe Professional Styling./21Media