Edicioni i 72-të i Festivalit të Filmit të Kanës nisi mbrëmjen e së martës

Edicioni i 72-të i Festivalit të Filmit të Kanës nisi mbrëmjen e së martës

Në tapetin e kuq të festivalit ka parakaluar edhe modelja e njohur shqiptare, Heidi Lushtaku e cila ka pasur të veshur një fustan plot shkëlqim.

Në rrjetin social Instagram, modelja ka publikuar fotografi dhe video nga parakalimi i saj në tapetin e kuq, shkruan rtv21.tv

 

View this post on Instagram

 

My first step in acting 😊 Thank you @dessangeparis for my hairstyle ;) #cannesfestival #cannes2019 #cannesfilmfestival

A post shared by Heidi Lushtaku (@heidi_lushtaku_) on




Heidi ka publikuar edhe një fotografi nga takimi me këngëtaren dhe aktoren me famë botërore, Selena Gomez. 

 

View this post on Instagram

 

💋

A post shared by Heidi Lushtaku (@heidi_lushtaku_) on


Festivali u hap me premierën e filmit zombie të Jim Jarmusch, “The Dead Don’t Die”, duke shënuar kështu herën e parë që festivali hapet me një film zombie në Rivierën Franceze.

Edicioni i 72-të i Festivali Ndërkombëtar të Filmit që nisi këtë të martë do të vijojë deri më 25 maj, ndërsa për “Palmën e Artë” do të garojnë 21 filma./21Media