Mohamed Salah është ylli i coveri-it të këtij muaji të revistës për burra GQ

Mohamed Salah është ylli i coveri-it të këtij muaji të revistës për burra GQ

Futbollisti i Liverpool u shpall “Burri i vitit 2019” nga revista GQ.

Salah në intervistën e revistës tha se “të gjitha ëndrrat dhe qëllimet e mia ishin të bëhesha një profesionist i njohur, por nuk e imagjinoja se do të arrija në nivelin që jam tani”.

Ai pozoi për kopertinën e revistës me supermodelen, Alessandra Ambrosio.

Salah mundi kandidatët e tjerë, shokun e skuadrës së Liverpool, Sadio Mane dhe sulmuesin e Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang.

Ndërkohë ylli i Victoria Secret, Alessandra Ambrosio fitoi “Fashion Icon”.