PAs këtij lëndimi ajo e përfundoi karrierën si gjimnaste

PAs këtij lëndimi ajo e përfundoi karrierën si gjimnaste

Gjimnastja e Universitetit “Auburn” i theu të dyja këmbët pas një rënie të tmerrshme gjatë garës këtë fundjavë.

Samantha Cerio, po bënte kalimin e saj të parë gjatë rutinës së saj të katit në “Baton Rouge Regional” të premten, kur ajo ra.

Turma u drodh kur Cerio, u përpoq të bënte një front të dyfishtë, por ra në dyshemenë dhe bërtiste nga dhimbjet, transmeton rtv21.tv.

“Unë mendoj se ajo mund të jetë e lënduar”, tha një nga komentatorët e konkursit ndërsa mjekët i shkuan për të ndihmuar.

Cerio thuhet se ka zhvendosur të dy gjunjët dhe ka thyer të dyja këmbët.

“Ishte shumë e vështirë për të parë”,  tha trajneri i Auburn Jeff Graba.

Cerio më vonë në faqen e saj të Instagram tha se e premtja ishte ‘natën e saj të fundit si gjimnaste’.

“Më kanë dhënë sfida dhe blloqe rrugore që unë kurrë nuk do të kisha imagjinuar se e ka testuar se kush jam unë si një person. Mund të mos ketë përfunduar në mënyrën se si kisha planifikuar, por asgjë nuk shkon ashtu”, u shpreh ajo.

Cerio do të martohet në Alabama këtë qershor./21Media