Turqia është goditur sot nga një tërmet i fuqishëm, ndërsa në internet kanë filluar të publikohen shumë pamje të ndërtesave të dëmtuara dhe të shembura.

Në një video të publikuar shihet momenti kur një ndërtesë shembet pas tërmetit me magnitudë 7.0./21Media