Monaco mposht Dortmundin

Rezultat i ngushtë mes ekipeve

Në ndeshjen mes Borussia Dortmund dhe Monaco që u zhvillua në Signal Iduna Park u shënuan 5 gola. Monaco e nisi ndeshjen me në humbje të penaltisë nga Fabinho, mirëpo dy gola nga Mbappe (19′)  dhe autogoli i Bender(35)  i dhuruan eperësi 2 me 0 francezëve. Dortmund u rikthyen me golin e Dembeles (57), mirëpo shpresat ua fundosi goli i tretë i Monacos dhe i dyti i supertalentit Mbappe.

Krejt cka arriten gjermanet ishte nje ngushtim epersie ne 2 me 3 me golin e Kagawas/21Media

Back to top button