Artistja vizitoi familjen Turja

Artistja vizitoi familjen Turja

Pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri, artistë, biznesmenë e vullnetarë të shumtë kanë ndihmuar dhe vizituar të prekurit nga tërmeti. Në mesin e emrave që vizitoi të prekurit nga tërmeti është edhe modelja dhe këngëtarja e njohur, Morena Taraku.

Morena vizitoi familjen Turja në Kameras, së cilës premtoi se do t’i ndërtojë shtëpi. Këtë lajm ajo e bëri të ditur sonte përmes një postimi në instagram, me ç’rast u shpreh që familjes në Turja t’ia kthej buzëqeshjen me një shtëpi, shkruan rtv21.tv

“ISHA TEK FAMILJA ELTON TURJA NE KAMERAS, VENDOSEM NJE TEND.. NE SHTEPI KISHIN NJE BABA, E DI SE GJITHE BABALLARET SHQIPTARE JANE TE MREKULLUESHEM, POR FYTYRA E TIJ ISHTE AQ E BUT E BUJARE SA BRENDA SYVE TIJ SHIFJA NJE ZEMER TE GRYER QE I THOSHTE VETES PERSE FAMILJA IME FLEN JASHT…E SKAM SI TI NDIHMOJE!!! AJO CKA ME PREKU ME SE SHUMTI ISHTE SE AI KISHTE KOHE QE KISHTE PROBLEME ME ZEMEREN, DHE UNE E DI SE SA E E REND DHE SA E VESHTIRE ESHTE TE KESH DIKEND TE SEMURE NGA KJO SEMUNDJE… UNE MORRA PERSIPER TE NDERTOJ SHTEPINE E TYRE TE RE… DHE TE KTHEJ BUZEQESHJEN E TYRE ME NJE SHTEPI, SEPSE SHENDETIN SMUND TJA GARANTOJA ATI BABAJE TE SHKRET SEPSE AJO ESHTE NE DOREN E ZOTIT, PO ASHTU SI EDHE SHENDETI BABIT TIM QE KALON ME VITE E VITE OPERIME TE SHUMTA NGA KJO SEMUNDJE.. KJO SHTEPI DO TE JETE E NDERTUAR NGA UNE, NJE BIJE NGA KOSOVA, ME SHUME DASHURI PER NENEN SHQIPERI.. MT “, shkroi Morena krahas postimit.

Mbrëmë, Morena dhe reperi Stresi u dërguan ndihma të prekurve nga tërmeti në Shqipëri, si dhe vizituan djaloshin që u hodh nga kati i pestë i ndërtesës për të shpërtuar nga tërmeti. Nga vizita që i bënë vogëlushit, Morena u shpreh që ajo dhe Stresi e bënë një vëlla të vogël.

Kujtojmë që, nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri kanë vdekur 52 persona, derisa janë lënduar rreth 900 të tjerë./21Media

 

View this post on Instagram

 

ISHA TEK FAMILJA ELTON TURJA NE KAMERAS, VENDOSEM NJE TEND.. NE SHTEPI KISHIN NJE BABA, E DI SE GJITHE BABALLARET SHQIPTARE JANE TE MREKULLUESHEM, POR FYTYRA E TIJ ISHTE AQ E BUT E BUJARE SA BRENDA SYVE TIJ SHIFJA NJE ZEMER TE GRYER QE I THOSHTE VETES PERSE FAMILJA IME FLEN JASHT…E SKAM SI TI NDIHMOJE!!! AJO CKA ME PREKU ME SE SHUMTI ISHTE SE AI KISHTE KOHE QE KISHTE PROBLEME ME ZEMEREN, DHE UNE E DI SE SA E E REND DHE SA E VESHTIRE ESHTE TE KESH DIKEND TE SEMURE NGA KJO SEMUNDJE… UNE MORRA PERSIPER TE NDERTOJ SHTEPINE E TYRE TE RE… DHE TE KTHEJ BUZEQESHJEN E TYRE ME NJE SHTEPI, SEPSE SHENDETIN SMUND TJA GARANTOJA ATI BABAJE TE SHKRET SEPSE AJO ESHTE NE DOREN E ZOTIT, PO ASHTU SI EDHE SHENDETI BABIT TIM QE KALON ME VITE E VITE OPERIME TE SHUMTA NGA KJO SEMUNDJE.. KJO SHTEPI DO TE JETE E NDERTUAR NGA UNE, NJE BIJE NGA KOSOVA, ME SHUME DASHURI PER NENEN SHQIPERI.. MT ❤️🙏🏽

A post shared by K I N G M T ♔ (@morenataraku) on