Modelja Kate Moss dëshmon përsëri që është ikonë e modës

Modelja Kate Moss dëshmon përsëri që është ikonë e modës

Modelja 43 vjeçare, Kate Moss është parë në rrugët e Londrës me një dukje të thjeshtë, por, edhe pse kanë kaluar shumë vite ajo përsëri ka dëshmuar se është në formë të shkëlqyer.

Modelja kishte pasur të veshur një bluzë të gjelbër të ndritshme me xhinse të ngushta ngjyrë të zezë, kombinuar me çantë, xhaketë, këpucë dhe syze të zeza.

Supermodelja e njohur ka qenë ikonë e modës përgjatë viteve të 90’, e edhe sot ajo është inspirim për shumë modele të reja, të njohura botërisht.

Kate Moss  që nga viti 2015 është në idhje me të dashurin e saj, Nikolai von Bismarck të cilit së fundmi, nga prindërit  e tij i është vendosur se duhet të shkojë në rehabilitim.