Temperatura më e lartë e ditës deri 16 gradë Celsiys

Temperatura më e lartë e ditës deri 16 gradë Celsiys

Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-9m/s, thuhet në raportin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. /21Media