Temperatura më e lartë e ditës deri 17 gradë

Temperatura më e lartë e ditës deri 17 gradë

Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s, thuhet në rapirtin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës./21 Media