Temperatura më e lartë e ditës deri në 29 gradë

Temperatura më e lartë e ditës deri në 29 gradë

Në mëngjes, mesatarisht i vrenjtur, në lugina dhe luginat e lumenjve me mjegull.

Era e dobët deri në mesatare në jug dhe juglindje. Temperatura e mëngjesit nga 10 deri në 16, më e larta ditore 25 deri në 29 gradë.

Të mërkurën mbi vendin tonë do të jetë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë me një temperaturë maksimale nga 26 deri në 30.
Në mbrëmje dhe gjatë natës në rajonet veriore dhe perëndimore do të jetë me vranësira me shi dhe një rënie të theksuar të temperaturës që do të shtrihet të enjtën edhe në pjesët e tjera të vendit.S

Kushtet më të favorshme biometeorologjike do të kontribuojnë në zvogëlimin e problemeve të të sëmurëve kronikë, por këshillohet këshillimi me mjekun i personave me sëmundje kardiovaskulare. Dhimbje koke dhe përgjumje janë reagime të mundshme meteoropatike./21Media