Sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot me re por i ngrohtë, e me shi të herëpashershëm.

Mot i kthjellët pritet në mbrëmje dhe gjatë natës.

Era do të jetë e dobët dhe e moderuar, erë lindore dhe juglindore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga gjashtë deri në 10, dhe më e larta ditore nga 15 deri në 20 gradë.