Temperatura më e lartë e ditës deri 6 gradë

Temperatura më e lartë e ditës deri 6 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë, temperaturat minimale do të arrijnë në -2 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe re të shpërndara. Në fushat termike do të ketë rënie deri në vlera negative. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do ti mbaj vlerat e larta, mbi normalen. Nëpër ultësira në orët e hershme pritet të krijohet mjegull, por nuk do të jetë e qëndrueshme. Do të fryjë erë nga verilindje me shpejtësi 1-4 m/s”, njofton IHMK./21Media