Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare.