Temperatura me e larte e dites deri ne 28°C

Temperatura me e larte e dites deri ne 28°C

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius. Të enjten do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-9m/s, thuhet në Raportin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës./21Media