Moti për dy ditët e ardhshme

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Vranësirat ditën e shtune parashihet të shoqërohen me reshje lokale shiu.

“Në mëngjes në ultësira ka mundësi të krijohet mjegulla dhe ngricat e dobëta. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s”, ka njoftuar IHMK./21Media

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button