Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius,

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius,

Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, njofton se të shtunën do të mbajë mot me diell dhe i qetë, kurse të dielën do ketë vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me riga shiu.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditë s parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

“Të shtunën do të mbajë mot me diell dhe i qetë. Dita e diele do të shoqërohet me mot me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me riga shiu, kryesisht në pjesën e Dukagjinit dhe jugun e rrafshit të Kosovës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditë s parashihen të lëvizin ndërmjet 23- 25 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s”, thuhet në njoftimin e insitutit. /21Media