Nga e premtja ngritje e temperaturave

Nga e premtja ngritje e temperaturave

Temperatura më e lartë ditore është 18 deri në 26 gradë celsius

Moti sot në Kosovë do të jetë me reshje të shkurtëra të shiut, ndërsa në jug do të jetë mot i thatë dhe i ngrohtë.
 
Të premten do të jetë mot me vranësira ​​por i thatë. Nga e shtuna temperatura do të jetë deri në 27 gradë.

Reagimet meteropatike janë të mundshme në formën e dhimbjes së kokës si dhe ulje e përqendrimit. Pacientët që vuajnë nga zemra dhe astmatikët këshillohen të kenë kujdes./21Media