Moti sot

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Temperaturat  maksimale sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të shënojnë ngritje rreth vlerave mesatare, ku merkuri në termometër pritet t’i arrijë vlerat deri 28 gradë Celsius.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës pritet të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme me shpejtësi deri 7m/s./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button