Temperaturat maksimale deri në 25 gradë

Temperaturat maksimale deri në 25 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat më të theksuara do të jenë rrëzë maleve.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndjeshëm parashihet të rriten, duke shënuar vlerat ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes e lehtë deri mesatare./21Media