Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat në pjesën jugore dhe juglindore mund të sjellin riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s./21Media