Sot në Kosovë do të kemi një ditë me vranësira të pjesëshme e me temperatura që do të lëvizin në mes 12 e 25 gradë Celsius.

Sipas parashikimeve të metorologëve, edhe nesër dita do të fillojë me vranësira të pjesëshme, por që me kalimin e kohës do të vijnë duke u shtuar dhe në orët e mesditës mund të sjellin edhe rrebeshe lokale shiu.

Ndësa, temperaturat nuk pritet të pësojnë ndryshime, ato do të sillen në mes 12 e 25 gradë Celsius./21Media