Moti sot herë me vranësira e herë me diell

Moti për sot parashihet të jetë me vranësira dhe intervale me diell.

Kryesisht në perëndim të vendit pritet të ketë reshje lokale shiu.

Era do të fryjë në drejtime të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme lokalisht, me shpejtësi prej 15-52 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri në 6 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 13 deri në 18 gradë Celsius./21Media

Back to top button