Moti: Sot me dielli, nga e premtja me shi…

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të pakta dhe mesatare, me intervale me diell dhe pak më i ftohtë.

Gjatë paradites pritet të ketë mjegull të pjesshme ose vranësira të ulëta.

Gjatë mëngjesit do të fryjë erë kryesisht e dobët veriperëndimore, e cila më pas do të ketë drejtim juglindor dhe lindor.

Temperatura më e ulët nga pesë deri në 7 gradë, ndërsa më e larta nga 15 deri në 20°C.

Meteorologët para shohin qe nga e premtja pasdite mbi vendin tonë priten riga shiu, per te vazhduar me reshje te dendura te shiut te shtunën dhe të dielën./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button