Në vendin tonë do të vazhdoj të mbizotëroj edhe sot e nesër mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), mëngjesi nëpër ultësira parashihet të ketë mjegull të radiacionit kjo për shkak të kthjellimeve dhe rënies së temperaturave minimale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-3m/s.