Mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka parashikuar se vranësirat gjatë natës dhe në orët e para të ditës së mërkurë, vende-vende do të shoqërohen me shi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.