Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë në zonat malore

Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë në zonat malore

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare gjatë mesditës.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 6-8 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë në zonat malore.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 14/31°C

Zonat e ulëta 16/37°C

Zonat bregdetare 21/31°C