Vranët dhe me reshje shiu

Vranët dhe me reshje shiu

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qendra me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Adriatik, e cila do të influencojë në Shqipëri mot të paqëndrueshëm.

Sot priten vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonën perëndimore dhe zonën qendrore.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 15/26°C

Zonat e ulëta 18/31°C

Zonat bregdetare 22/29°C